שנה טובה!

חברים יקרים, בשנה האחרונה, הודות לתמיכתם המהותית הצלחנו להגיע למאות משפחות נזקקות בישראל. משפחות שבעבר היו נסמכות לחלוטין על שירותי הרווחה והתקיימו מתרומות וסיוע ממשלתי, שמעולם לא דמיינו מציאות אחרת, זקפו את ראשיהן ומבינות כי השינוי אפשרי עבורן וכי עצמאות כלכלית היא חלום שניתן להגיע אליו. הם הצטרפו לאלפי בוגרי כתף לכתף המשולבים בכוח העבודה, המנהלים משק בית מאוזן תקציבית וחיים חיים עצמאיים.

אנו גאים לחלוק אתכם מספר נתונים מהשנה האחרונה המציגים את הפעילות שלנו
ובהזדמנותלוגו_ידידות_טורונטו זו להודות לשותפים המשמעותיים שלנו בתכנית קידום ונתיבים לתעסוקה – ידידות טורונטו.

קידום: מתחילת ינואר 2017 מלוות בכתף לכתף מעל ל-350 משפחות במסגרת התכנית קידום
הפועלת ב-24 מוקדים בפריסה ארצית.

דרום: ירוחם, באר שבע, חוף אשקלון, מצפה רמון
מרכז: יהוד, אשדוד, יפו, שפירים, בת ים, עלי, קרית אונו, מ.א. שפיר
ירושלים: גילה, מערב, צפון, מוקד קליטה, מזרח, קידר, עיר גנים
צפון: מעלות, עכו, חיפה-קריות, נתניה, קרני שומרון

22 משפחות מלוות במסגרת התכנית בעסקים: בחברה המרכזית למשקאות ובפיברו ישראל.

נתיבים לתעסוקה: 400 נשים זכו לסבסוד מעונות יום, ייעוץ תעסוקתי ומימוש זכויות עבור אימהות יחידניות החיות בעוני בשיתוף ידידות טורונטו. בימים אלה צוות התכנית עמל על הרשמה של למעלה מ- 400 נשים חדשות לתכנית.

יחדיו: ייעוץ והכשרה לעבודה עם אוכלוסיות החיות בעוני עבור עובדים סוציאליים ברשויות המקומיות, בשיתוף פעולה עם משרד הרווחה. השנה ,לכבוד יום ההולדת ה-30 של התכנית, נערך כנס מקצועי ובו השתתפו למעלה מ-60 עובדים סוציאליים מכל רחבי הארץ.

השנה חושב ההחזר על השקעה במודל העבודה של כתף לכתף לליווי משפחות בעוני

החזר על ההשקעה

 

במהלך השנה נבחר וועד מנהל חדש.
אנו מברכים את יושבי הראש וחברי הוועד החדשים ומודים ליוסי מימון יושב הראש הראשון של כתף לכתף על שנים של פעילות ענפה ומשמעותית למען צמצום העוני בישראל.

וועד מנהל

לקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה נרצה לסיים במילים של יעל מהמוקד שלנו בירושלים:

"…אני מודה לה' בלי סוף על הזכות שהייתה לי שהעובדת הסוציאלית שלי הובילה אותי לאבי מכתף לכתף. כל המשפחה שלי עדה לשינויים החיוביים שהתרחשו בחיי. אני מודה לכם מעומק לבי ששיניתם לי את חיי לחלוטין, מאפילה לאורה ומיגון לשמחה. אני חשה צורך להודות לכל אחד ואחת שמסתתר מאחורי אבי ומברכת אתכם בכל הטובות שבעולם ובמיוחד להמשיך לזכות ולהציל נפשות יקרות שרוצות להצליח בחיים ולא יודעות איך בדיוק! בהערכה עמוקה יעל"

שנה טובה
מכתף לכתף